Rok 2013 bol pre nás na hranie troška chudobnejší. Spôsobila to naša "časová zaneprázdnenosť".  Rôzne rodinné akcie, i naše iné povinnosti, nám znemožnili účasť na festivaloch a rôznych vystúpeniach, za čo sa naším fanúšikom ospravedlňujeme. Aj tak sme stihli a zažili niekoľko príjemných chvíľ s Vami napr. na plese SAD-LIORBUS v Oravskej Jasenici, v detskom domove v Ružomberku, v Spišských Vlachoch, Liptovských Sliačoch, Tatranskej Lomnici, Starom Smokovci, na Habovskom Kardane v Habovke, v Seredi, či v poľskom Kosziencine. Dúfame, že sme všetkým, ktorí sa na nás prišli pozrieť spríjemnili poobedie, či večer a že sa spolu s nami dobre zabavili. Všetkým Vám ďakujeme za Vašu priazeň. :-)


Na plese SAD-LIORBUS, 19. 1. 2013

* - *

Už dávnejšie sme si v kapele povedali, že sa rôznych súťaži asi nebudeme zúčastňovať. Čo nás k tomu viedlo? V prvom rade to, že kým napr. v športe o výhercovi rozhoduje jeho výkon - napr. kto dobehol do cieľa v jeho kategórií ako prvý, v oblasti umenia je to troška zložitejšie - jednému sa páči to, inému zas to druhé a... Kto má vlastne pravdu? Dá sa niečo také zmerať? Po druhé aj preto, že na Slovensku už (aspoň podľa našich informácií) neexistuje súťaž country, folkových a trampských piesní venovaných mládeži - myslíme tým hlavne kategóriu vo veku 12 - 18 rokov. Tentokrát sme (ako už viac krát pred tým :-) ) urobili výnimku a na jednu súťaž - Drotária 2012 - "O notu z drôtu", ktorá sa konala v sobotu 21. 7. 2012 v Turzovke, sme sa predsa len prihlásili. Dôvodom však nebola účasť v samotnej súťaži - však ako môžeme my, s priemerným vekom 16 rokov, súťažiť s kapelami, v ktorých majú niektorí muzikanti odohraté mnohokrát viac ako 20 rokov, ale možnosť zahrať si a prezentovať sa na mieste, kde sme hrali, keď sme začínali pred viac ako troma rokmi. No a neľutujeme. Pôvodne sme mali hrať až v čase od 17:40 hod., ale vzhľadom na to, že niektorí účastníci súťaže z rôznych príčin troška meškali, požiadali nás usporiadatelia, či by sme svoje vystúpenie nemohli odohrať už okolo 16:00 hod. Vyhovieť ich žiadosti nebol problém, akurát si to odniesli naše gitary a husle, ktoré neboli na tento náhly teplotný šok (rovno z púzdra na javisko) moc pripravené a aj keď sme ich stihli naladiť, v priebehu vystúpenia nám to dali pocítiť:-( Publikum však bolo vynikajúce, zvuk výborný a tak sme si naše vystúpenie užívali. Veľké prekvapenie nás však čakalo pri vyhlasovaní výsledkov súťaže, keď sme sa dozvedeli, že získavame Cenu primátora mesta Turzovky. Od prekvapenia sme ostali sedieť na svojich miestach v hľadisku a chvíľu nevedeli, čo máme robiť. V tak silnej konkurencii sme o nejakej cene ani nesnívali.
Chceme sa aj touto cestou poďakovať nielen divákom za skvelú atmosféru počas nášho vystúpenia, zvukárom za výborný zvuk, ale aj organizátorom za skvelú starostlivosť o účinkujúcich a o umožnenie zahrať si na tomto festivale.

* - *

V sobotu 6. 8. 2011 sme mali program troška nabitý. O 12:00 hod. sme zahajovali sobotňajší program na Country festivale Rozmarín 2011 v Terchovej a len čo sme odohrali svoj koncert, nasledoval rýchly presun do Tužiny, kde sme mali ďalšie vystúpenie na festivale Country fest Tužina 2011. Troška nás mrzí, že sme zmeškali vystúpenie niektorých skupín v Terchovej (napríklad Veslárov a ďalších), ale na dvoch miestach naraz sme nemohli byť. Do Terchovej sme sa však vrátili a stihli si pozrieť celý večerný program a vôbec sme nebanovali - večerný program totiž uzatvárala perfektná skupina Čechomor a ohňostroj:-) Aj keď sme v Tužine i Terchovej neboli počas celého programu, chceme sa obom organizátorom poďakovať za možnosť zahrať si na festivaloch i za perfektnú starostlivosť o účinkujúcich. Ešte raz ďakujeme a bude nám potešením opäť si na oboch festivaloch zahrať:-)


Drotária 2012, Turzovka 21. 7. 2012

* - *

V sobotu 27. 11. 2010 sme opäť navštívili Brno a dôvodom bola naša účasť v celoštátnom finále festivalu Brána 2010. Čo k tomu dodať? Presne tak, ako v minulom roku, aj teraz nás čakalo milé privítanie, vynikajúca organizácia a starostlivosť o každého účinkujúceho, vynikajúci zvuk v hľadisku i na javisku, možnosť objednania si audio i videozáznamu z akcie, malý darček pre každého z účinkujúcich a pamätný list (mikiny s logom brány), príspevok na cestovné, obed, večera a nocľah pre účinkujúcich zdarma, Veľká odborná porota zvučných mien z oblasti folku, trampskej či country piesne (organizátori festivalov, členovia trampskej únie,...),... no a samozrejme priateľskí súťažiaci na vysokej umeleckej úrovni. Necítili by ste sa v takomto prostredí príjemne aj vy?

Opäť môžeme našim "susedom" len "tíško v dobrom závidieť". No a o to krajšie pocity sme mali v závere festivalu pri vyhlasovaní výsledkov. Aj tento rok sa nám podarilo získať I. miesto v kategórií skupín do 15. rokov a obhájiť tak náš minuloročný úspech na tomto festivale.

Aj touto cestou sa chceme poďakovať všetkým, ktorí pomohli zorganizovať túto akciu za príjemne strávený čas medzi priateľmi. Veľké ĎAKUEME!


Festival Brána 2010, Brno, 27. 11. 2010

* - *

V sobotu 23. 10. 2010 sme sa zúčastnili oblastného kola Detskej Porty - Folkový guláš v Olomouci (ČR), kde sme s piesňami Malí anjeli, Country music a Päť strún získali vo svojej kategórií prvé miesto a postúpili do celoštátneho finále, ktoré sa bude konať od 2. - 4. II. 2011 v Prahe. Do autorskej súťaže sme prihlásili a prvýkrát na verejnosti prezentovali pieseň Veroniky Šuvadovej Malí anjeli. Veronika s touto piesňou získala v autorskej súťaži vynikajúce I. miesto. Dúfame, že ju tento úspech povzbudí a čoskoro nám predstaví aj jej ďalšie pokusy.
Chceme sa touto cestou poďakovať usporiadateľom za milé privítanie i vynikajúcu atmosféru počas súťaže, za vynikajúci zvuk i za poobedňajší program - prehliadku mesta so sprievodkyňou.


Pod olomouckým orlojom, 23. 10. 2010

* - *
V nedeľu 24. 7. 2010 sme sa zúčastnili interpretačnej súťaže Medzinárodného finále Porta 2010 v Ústi nad Labem, kde sme postúpili z celoštátneho kola festivalu Brána v Brne (ČR). Do finále interpretačnej súťaže postúpilo celkom 10 semifinalistov z Poľska (Mysli Rozcochrane Wiatrem Zapisane a Alter Egon a Dźentelmenels), Maďarska (Poa pratensis a Yasya), Slovenska (Klena&Klenoty a Daily) a Čiech (Quanti minoris, Pětník, Šťastní a veselí a Alibaba). Viac sa o všetkých finalistoch môžete dozvedieť na http://www.porta-festival.cz/finaliste-mezinarodni-finale.html.
Pre nás bol veľkým úspechom už len samotný postup na festival s takou tradíciou, veď v tomto roku to bol už 44. ročník súťaže. Potešil nás aj verdikt diváckej poroty, ktorá nás zaradila na pekné 4 miesto hneď za (tiež slovenskú) skupinu Klena&Klenoty.
Aj touto cestou by sme sa chceli poďakovať organizátorom Porty 2010 za perfektnú starostlivosť, organizáciu a vynikajúci zvuk nielen na javisku, ale aj v hľadisku.

* - *
V stredu, 23. 6. 2010 sme sa zúčastnili veľmi peknej, benefičnej akcie, na ktorú nás pozval Jaro Duška. Bola to športovo-branná akcia pre zdravotne znevýhodnené deti so Spojenej školy internátnej z Nitry s názvom Dva svety a predsa jeden - Hráme sa v prírode. Organizátori pre ne pripravili vystúpenia psovodov, ukážky zásahu polície, rôzne súťaže, špeciálneho hosťa programu - KULYHO a jeho HUMMER, autogramiádu a spoločné fotenie,... O zábavu sa postarala hudobná skupina Slažiansky dvor a hosť z Oravy - dievčenská skupina DAILY. Sme radi, že sme mali tú česť všetkých aspoň troška zabaviť a byť pri tom...


S Kulym v Nitre, 23. 6. 2010

* - *
Opäť v sobotu, tentokrát 28. 11. 2009 sme sa zúčastnili celoštátneho finále festivalu Brána. No čo napísať. Opäť sme zostali prekvapení. Aj keď country a folku sa hralo možno menej, než sme čakali, úroveň účinkujúcich bola opäť vysoká. Podobne to bolo s celou organizáciou festivalu. Neviem, či tento festival mal nejakú podporu od štátu, alebo iných štátnych organizácií (sponzorov sme zaregistrovali), ale... po stránke technického zabezpečenia, obsadenia poroty (deväť členov poroty sa len tak hocikde asi nevidí),... môžeme takúto akciu našim susedom asi len tíško zavidieť. Stretli sa tam mladí ľudia z celej Českej republiky vo veľmi príjemnej priateľskej atmosfére ... čo dodať? Naše príjemné dojmy z celej akcie navyše umocnil aj fakt, že sme v kategórií do 15 rokov získali prvé miesto a zároveň sa stali laureátmi festivalu, čo nám zaručilo priamy postup na medzinárodný festival Porta, ktorý sa uskutoční 22. - 24. 7. 2010. Držte nám palce:-)


Festival Brána, Brno, 28. 11. 2009

* - *
V sobotu 7. 11. 2009 sme sa zúčastnili Juhomoravského kola Festivalu Brána, ktoré sa konalo v Brne. Boli sme veľmi zvedaví na podobné akcie u našich českých susedov a zostali sme veľmi príjemne prekvapení. Veľmi dobrá organizácia, perfektný zvuk a vysoká úroveň samotných účastníkov. Aj keď sme kvoli tomu najazdili 695 km, sme veľmi spokojní ... Potešilo nás aj to, že sme postúpili do celoštátneho finále festivalu, ktoré sa bude konať 27 - 28. 11. 2009 opäť v Brne - Medlánkách.Brno, Festival Brána, 7. 11. 2009

* - *

V sobotu 22. 8. 2009 sme sa zúčastnili 9. ročníka festivalu Kremnická Bašta. Chceme sa aj touto cestou poďakovať Marošovi Vojtkovi za starostlivosť o nás počas festivalu a samozrejme poďakovať aj zvukárovi Rišovi ( pre kapely - taký zvuk, aký urobil Rišo v sobotu na Bašte (v piatok sme tam neboli, takže o tom nebudeme hovoriť) ale... taký zvuk by mohol závidieť nejeden omnohoooo väčší festival). Aj keď je tento festival (čo do počtu návštevníkov) menší, dalo by sa povedať "rodinného typu" - stretlo sa tu o to viac priateľov a priaznivcov dobrej hudby. Ešte raz ďakujeme Marošovi a jeho "družine"... a tým, s ktorými sme sa v rýchlosti a už potme nestihli rozlúčiť posielame srdečné pozdravy - Ahoj - niekedy, niekde na podobnej akcii.

* - *

V sobotu 1. 8. 2009 sme sa na potulkách Liptovom okrem iného zastavili aj v Aquaparku Tatralandia v Liptovskom Mikuláši, kde sme zahrali pre návštevníkov Aquaparku, neskôr sa vo Western City Liptovský Mikuláš zapojili do výuky tanca, za čo všetko sme potom "skončili vo väzení" :-( Keď sme sa dostali z väzenia, stihli sme sa ešte okúpať a pokračovali sme v potulkách. Ďakujeme vedeniu Aquaparku a Westernového mestečka za príjemne strávené popoludnie.


Väzenie vo Western City, 1. 8. 2009

* - *

Chceme sa ešte raz veľmi pekne poďakovať majiteľom Ranča u Edyho za príjemne strávené poobedie a večer na ranči i za príkladnú starostlivosť o nás.
Príjemné posedenie, chutné jedlá a občerstvenie, ochotná a rýchla obsluha, možnosť vysadnúť na kone, urobiť si fotografie v celom areáli,... Bol to pre nás naozaj veľmi krásny zážitok. Ďakujeme. 22.